• חוקרים פרטיים – למה זה טוב?

  בעולם מושלם, היינו תמיד יכולים לסמוך על כולם, ולדעת שאחרים דוברים אמת ומתנהגים בצורה הוגנת כלפינו, בין אם מדובר בעובדים שלנו, בלקוחות, בקרובי משפחה או בבני זוג. אבל במציאות, אנו עלולים לא פעם להיות קורבן למקרי הונאה ותרמית, שפוגעים בנו כלכלית, ואף נפשית. חושבים ששיחה עמוקה וכנה אמורה להספיק כדי להוציא את האמת אל האור, או שהצדק ייעשה בבית המשפט? לא כדאי לכם לסמוך על זה. בדיוק בשביל זה ניתן ורצוי להיעזר בצוות חוקרים פרטיים מקצועיים, מיומנים ומנוסים. כל מה שאתם צריכים לדעת על חקירות פרטיות במאמר שלפניכם.

  באלו מצבים מוטב להיעזר במשרד חקירות?

  כל בעל עסק יודע, שהוא חשוף באופן פוטנציאלי למעילות בכספים, רשלנות והתנהגות לא ישרה של עובדים ואף לקוחות. במצבים אלו רק חקירה טובה יכולה להוציא את האמת אל האור, ולמנוע נזקים. נזקים לא פחותים עלולים להיווצר גם במצבים בהם אדם או גוף אחר מסתיר מכם את מצבו הכספי האמתי, מתוך אינטרסים אישיים צרים, שלא נאמר רמאות מכוונת. בין אם אתם מתגרשים וחושדים שבני זוגכם מעלימים מכם רכוש במתכוון, חוששים שנפלתם קורבן לעוקץ, או שלקוחות מוסרים דיווחים כוזבים על מנת להוציא מכם כספים במרמה – מאוד ייתכן שאתם צודקים. לעתים יהיו אלה קרובי משפחה שמנסים לזייף צוואה, מטפלת של ילדכם שעלולה להיות אלימה באין רואה או, במקרה הכואב ביותר והמצריך את מיומנויות החקירה המעולות והמקצועיות ביותר – בגידה של בני זוג. זכותכם לדעת את האמת! בדיוק בשביל זה ניתן ורצוי לפנות למשרד מקצועי ומעולה.

  למה צריך צוות של חוקרים פרטיים?

  ייתכן ואתם שואלים את עצמכם, האם חוקר פרטי יחיד לא אמור להספיק. אז זהו, שברוב המקרים ממש לא. חקירה יעילה ומעולה מצריכה לפחות שני חוקרים מיומנים ומנוסים, על מנת שיתאפשר מעקב רציף ויעיל. חוקר אחד בלבד, עלול לפספס את הראיות הקריטיות ברגע האמת בגלל שנייה של חוסר ערנות או אפילו צורך להתפנות לנוחיות. צוות טוב של חוקרים, פועל יחד ומגבה זה את זה. במצבים בהם יש בכך צורך ניתן להתפצל: אחד החוקרים נצמד לאדם הנחקר, האחר ממתין בנקודת היציאה מקניון, חדר מלון או כל מרחב אחר בו מושא החקירה נמצא. עבודת צוות, לצד ניסיון, ידע וציוד מקצועי ומתקדם, יבטיחו שהמשימה תבוצע על הצד הטוב ביותר, ותביא לכם את ההוכחות שאתם זקוקים להן.

  חוקרים פרטיים — איך תדעו שהגעתם למשרד חקירות מקצועי וטוב?

  הדבר הראשון שאתם יכולים לדרוש, הוא לראות את רישיון המשרד. משרד חקירות מורשה מטעם משרד המשפטים, מורכב רק מחוקרים פרטיים שעבור בהצלחה מבחן הסמכה רשמי לאחר שלוש שנות התמחות כנדרש בחוק. זאת ועוד: רישיון לניהול משרד חקירות, ניתן רק למי שצבר ניסיון מעשי מוכח של חמש שנים לפחות, ומצריך חידוש אחת לשנה, המותנה בכך שלא קיימות תלונות או הליכים משפטיים כנגד בעליו. במידה ואכן קיים רישיון, חשוב גם לברר לגבי הניסיון המעשי של החוקרים הפרטיים, טיב הציוד המקצועי העומד לרשותם, ותכנית הפעולה שמוצעת בהתאמה למקרה האישי שלכם.