• כיצד לבחור חוקר פרטי

  עובדים שמועלים באמון, בני זוג שמסתירים מידע על רכוש בהסכם הגירושין, גניבות והונאות – לא פעם אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מרומים. אולי חמור מכל המצב כשאנחנו נפגעים מבגידת בני זוג, ואפילו לא יכולים לדעת בוודאות אם אכן החשדות שלנו נכונים או מדומיינים. בדיוק בשביל זה ניתן לשכור חוקר פרטי ולגלות אחת ולתמיד את האמת המלאה. מובן, שעל מנת להגיע לאמת הנכספת, צריך גם לדעת לבחור את החוקר המתאים. איך תבחרו באופן נבון את המקצוען שיחשוף את מה שאתם מוכרחים לדעת – על כך במאמר הבא.

  חקירות כלליות ובגידות

  בכל הנוגע לענייניים שבינו לבינה, כדאי לקחת רק חוקר פרטי שמתמחה בבגידות, ומכיר את התחום המורכב והרגיש הזה. אם בחקירות במקום העבודה, מדובר במרחב ציבורי בו שוהים לרוב אנשים רבים, הרי שבענייני בגידות אנו גולשים לרשות הפרט. כשכאן, בניגוד לחקירת הונאות וגניבות, לא מדובר בעבירה על החוק, ולכן עולה הסבירות להסתבכות עם החוק במקרה בו נפגעת זכותו לפרטיות של האדם שעוקבים אחריו. לכן, חקירה בענייני בגידות מצריכה התמחות ספציפית בתחום הזה. לעומת זאת, מאחר וחקירה של בגידות דורשת מיומנות רבה כל כך, הרי שחוקרים שמבצעים זאת יוכלו בהחלט לסייע לכם ממש בכל תחום אחר.

  רישוי וניסיון

  בעניין כה רגיש משמעותי ואף גורלי כבגידות, חשוב לעמוד על קרקע יציבה ולבחור לחקירה רק חוקרים מורשים. רישיון הניתן לחוקר פרטי בישראל, מותנה בהתמחות בת שלוש שנים במסגרת משרד חקירות, בפיקוח ובאישור משרד המשפטים, וכן במבחן הסמכה רשמי. את הרישיון נדרשים החוקרים לחדש בתדירות של אחת לשנה, באופן שמתאפשר רק במידה ולא קיים רקורד של תלונות או הליכים פליליים כנגד החוקר. לכן, קיום הרישיון, חיוני לכך שתדעו כי אתם נמצאים בידיים טובות. בנוסף, הניסיון המקצועי חשוב אף הוא. היכרות בלתי אמצעית עם דרכי עיקוב וחקירה, שפשוף בשטח ומיומנות נרכשת – כולם מהווים תנאים חיוניים כדי לסיים חקירה בהצלחה ולהגיע לתוצאות המדויקות והמהימנות במהירות ובבטחה.

  ציוד ייעודי מתקדם

  גם חוקר פרטי מעולה צריך ציוד חדשני ומתקדם שיסייע לו, על מנת להשלים משימות חקירה בהצלחה. מצלמות גלויות ונסתרות, ציוד להאזנה ולהקלטת סרטי וידאו ואביזרים נוספים ומשוכללים, שמסייעים לראות ולשמוע כל מה שצריך בלי להתגלות, תוך כדי תיעוד מדויק ואיכותי, הם חלק ממה שנדרש בהחלט על מנת להגיע לאמת. אל תהססו לשאול חוקר שאתם שוקלים לשכור את שירותיו על הציוד המקצועי שברשותו. זו זכותכם לדעת. וכך גם כל שאלה בענייני ניסיון, ידע ומקצועיות.

  לסיכום, לפני שאתם בוחרים חוקר פרטי, בדקו אם יש לו רישיון מטעם משרד המשפטים, ניסיון מקצועי נרחב וציוד ברמה טובה. בחירה נבונה מעלה אתכם על המסלול המהיר לאמת, ועד מהרה תוכלו לדעת בוודאות של עובדות מוצקות היכן אתם עומדים.


דילוג לתוכן