• 1. כיצד מומלץ להתכונן לקראת פגישת ייעוץ עם חוקר פרטי?

   חוקר פרטי עונה: מומלץ לפנות לחוקר פרטי מייד עם עליית החשד הראשוני. הסיבה לכך היא שכאשר מתחילים לחשוד, המעורבות הרגשית בעניין גורמת לכם להגביר את החשדות ולעיתים אף לנסות לבחון אותם בעצמכם. רצוי להשאיר את החקירה בידי מקצועניים ולכן עדיף להעביר את הנושא לחקירה עוד בתחילתו.

  • 2. באיזה שלב של החשדות רצוי לפנות ל- חוקר פרטי ?

   חוקר פרטי עונה: ראשית, חשוב להגיע לפגישת הייעוץ לאחר שהחלטתם כי אתם מוכנים להתמודד עם תוצאות החקירה, יהיו אשר יהיו. כמו כן, רצוי להגיע לפגישה עם מלוא המידע הדרוש להתחלת החקירה, לרבות תאריכים, שמות ואופי החשדות אותם אתם רוצים לאשש או להפריך.

  • 3. כמה זמן נמשכת חקירה ממוצעת?

   חוקר פרטי עונה: אין דבר כזה חקירה ממוצעת. כל חקירה היא שונה וייחודית. ישנן חקירות מעקב, שיכולות להסתיים לאחר שלושה ימים, ולעומתן חקירות סמויות המתבצעות תחת כיסוי ועשויות להימשך מספר שבועות. בתחילת כל חקירה נקבע לוח הזמנים הרצוי עבורה, וההתנהלות מתבצעת בהתאם לתכנון שהוחלט מראש.

  • 4. כיצד עלי להתנהג בזמן החקירה?

   חוקר פרטי עונה: בזמן החקירה מומלץ להמשיך ולהתנהל כרגיל. אין צורך בשינוי ההרגלים הקבועים אלא אם כן התבקשתם לעשות זאת על ידי החוקר.

  • 5. האם זהותי מתגלה למושא הנחקר במהלך החקירה?

   חוקר פרטי עונה: זהות הלקוח כמו כל שאר פרטי החקירה נותרים חסויים. במקרים מסוימים, נדרש לעשות שימוש במידע לצורך החקירה, אולם כל שימוש כזה נעשה בידיעת הלקוח ובאישורו.

  • 6. מהם הכלים העיקריים המשמשים חוקרים פרטיים?

   חוקר פרטי עונה: כלי החקירה הינם רבים ומגוונים, אחד הכלים המרכזיים הוא כמובן מעקבים, כמו למשל מעקבי רכב או מעקבים רגליים. בנוסף, ציוד טכנולוגי מהווה כלי עזר משמעותי במהלך החקירה, לדוגמא מצלמות וידאו סמויות, מצלמות לטווח רחב, מכשירי האזנה והקלטה וכו'. בנוסף, כל חוקר פרטי מקצועי, רוכש מיומנויות כדוגמת תשאול, איתור והסוואה, הדרושות לטובת השגת תוצאות החקירה.

  • 7. מה התוצר הסופי המתקבל לאחר החקירה?

   חוקר פרטי עונה: בתום החקירה מתקבל דו"ח מלא, הכולל פירוט מעקבים, תמונות וממצאים מפורטים. על בסיס הדו"ח ניתן להתקדם להגשת תלונה במקרה הצורך, ולבחור בכיוון של עימות או התפייסות.

  • 8. אני חושדת שבעלי בוגד בי – מה עושים?

   חוקר פרטי עונה: ישנם דרכים רבות בהן אפשר לאמת את עניין הבגידה. אחת הדרכים המוכרות והיעילות ביותר הינה מעקב סמוי המתועד בסרט וידאו על ידי חוקר פרטי מקצועי. ניתן לקבל ייעוץ מקצועי בנושא זה במשרד חקירות.

  • 9. איך בודקים אם עוקבים אחרי והאם כדאי לפנות לחוקר פרטי?

   חוקר פרטי עונה: בדיקת עיקוב הינה עניין מקצועי, ועדיף שתתבצע על ידי חוקר פרטי, רצוי כזה העוסק בתחום המעקבים. בדיקת עיקוב הקרוייה בעגה המקצועית גם אפ"ם – אבטחת פעילות מודיעינית, נעשית על ידי צוות עוקבים מיומן, אשר עוקב אחר הלקוח שחושד כי עוקבים אחריו. במסגרת העיקוב, מנסה הצוות לגלות האם אכן יש גורמים מסויימים המבצעים מעקב אחר הלקוח.

  • 10. איך אדע אם יש לי בבית מכשיר האזנה והאם חוקר פרטי יכול לבדוק זאת ?

   חוקר פרטי עונה: חוקר פרטי המעורה בתחום איתור מכשירי ציטוט והאזנה, ומצוייד בציוד מתקדם למניעת האזנות, יכול לבצע סריקה מקיפה ובסיומה לדעת האם אכן הותקנו בביתך מכשירי האזנה וציטוט.

  • 11. האם חוקר פרטי יכול להאזין לשיחות טלפון סלולארי ?

   חוקר פרטי עונה:האזנה לכול שיחה אשר אין אתה חלק ממנה הינה אסורה על פי חוק. חוקר פרטי אינו שונה מהאדם הרגיל בהגדרת חוק זו.

  • 12. האם מותר לחוקר פרטי להאזין לשיחות טלפון ?

   חוקר פרטי עונה: חוק האזנות הסתר חל על כל סיטואציה בה אתה אינך חלק מהשיחה אך מאזין לה בכל זאת. האזנה לכל שיחה, בין אם היא נערכת בטלפון הרגיל או הסלולארי, בחדר ישיבות או בבית קפה, אסורה על פי חוק אם אין המאזין נוטל בה חלק.

  • 13. האם למשרד חקירות מותר להיכנס לחשבונות בנקים ולבדוק אותם ?

   חוקר פרטי עונה: אסור למשרד חקירות ו – חוקר פרטי לבדוק חשבונות בנקים של אנשים אחרים ללא הרשאתם.

  • 14. האם חוקר פרטי יכול לבדוק עם מי הילד שלי מסתובב ?

   חוקר פרטי עונה: ישנם משרדי חקירות אשר מתמחים בנושא של חקירות בני נוער. משרדים אלו מעסיקים בלשי נוער לשעבר אשר שירתו ביחידות למניעת עבריינות נוער בגופים שונים. משרד חקירות המתמחה בתחום זה יכול לעזור רבות בהשגת מידע על בן/בת הנוער.

  • 15. האם לחוקר פרטי מותר להיכנס למאגרי מידע חסויים ?

   חוקר פרטי עונה: אסור לחוקר פרטי להכנס למאגרי מידע חסויים. מצד שני חוקרים פרטיים יכולים להשיג עבור לקוחותייהם פרטים רבים אשר מושגים באמצעות ביצוע חקירות חוקיות בדרכים מקוריות ויצירתיות.

  • 16. אני רוצה להיות חוקר פרטי, מה עושים ?

   חוקר פרטי עונה:תוכל ללמוד על דרישות המקצוע ועל שלבי ההכשרה באתר של משרד המשפטים, או באתר החוקרים הפרטיים. בהצלחה !

  • 17. האם זה חוקי לאסוף מודיעין עסקי על מתחרים ?

   חוקר פרטי עונה: איסוף מידע על מתחרים הינו חוקי ובתנאי שהוא מתבצע על פי החוק. כאשר אתה פונה למשרד חקירות לצורך איסוף מידע על המתחרה, בקש לדעת מהן הדרכים בהן מתעתד המשרד לאסוף את המידע המבוקש, האם הוא משתמש ב חוקר פרטי רשוי וכד'.

  • 18. בעלי הבריח כסף, האם חוקר פרטי יוכל לעזור לי ?

   חוקר פרטי עונה: חוקר פרטי יוכל לעזור לך לאתר כספים ונכסים אשר הוברחו על ידי בעלך.

  • 19. איך בוחרים חוקר פרטי ?

   חוקר פרטי עונה: הדרך הטובה ביותר הינה דרך המלצות של מי שעבד בעבר עם אותו חוקר פרטי. זה יכול להיות עורך הדין המייצג אותך, חבר שנזקק לשירותי חקירות בעבר ועוד. מצד שני אם לא הופנית למשרד חקירות מסויים ואתה מחפש בעצמך, חשוב למצוא משרד חקירות העובד ברישיון על פי חוק, ומתמחה בתחום הספציפי של החקירות להן את זקוק.

  • 20. האם יש הבדל בין משרד חקירות לחוקר פרטי ?

   חוקר פרטי עונה: כן, יש הבדל. על מנת לקבל רישיון חוקר פרטי על אדם להתלמד במשרד חקירות רשוי למשך 3 שנים כאשר בסיומם הוא מקבל את תעודת החוקר הפרטי. בשלב זה מותר לחוקר הפרטי לבצע עבודה עבור משרדי חקירות בלבד ולא עבור לקוחות ( קרי, עורכי דין, חברות מסחריות, לקוחות פרטיים ). לאחר 5 שנות עבודה נוספות כחוקר פרטי, יכול החוקר לקבל רישיון לניהול משרד חקירות באם עמד בכול הקריטריונים אשר מציבה הועדה לרישוי חוקרים בלשכת המשפטים.


דילוג לתוכן